inranista|اینران ایستا


9 زبان برنامه نویسی جدید برای یادگیری در سال 2019

تعداد بازدید: 303 | تاریخ انتشار : ۹/به‍/۹۷


با تکامل پردازنده های جدید نیاز به زبان های برنامه نویسی جدید با عملکرد بالا برای برنامه نویسی مورد نیاز هست همه صنعت ها به خصوص صنعت نرم افزار و سخت افزار روز به روز در حال تغییر و پیشرفت هست و شما همیشه لازم هست چیز های جدید را برای یادگیری پیدا کنید مثل زبان های GOو Rust
داشتن دانش کافی ،کلید اصلی برای رسیدن به هدف و موفقیت هست
با وجود زبان های قوی مانند جاوا ، پایتون که یادگیری آن ها خیلی مهم تر از بقیه زبان ها هست ولی اگر دنبال کسب اطلاعات در مورد زبان های برنامه نویسی جدید هستید ادامه این پست را دنبال کنید.

 

1-زبان برنامه نویسی Kotlin


زبان برنامه نویسی Kotlin

 

 

 

بر گرفته شده از زبان های:JavaScript, Java, C# and Scala
کاتلین زبان برنامه نویسی چند منظوره مدرن می باشد.این زبان توسط تیم JetBrains توسعه یافته است و برای اولین بار در سال 2011 به بیرون آمد.هدف از تولید این زبان برنامه نویسی صنعتی شی گرا بهتر از جاوا و به طور کامل با زبان جاوا سازگار باشد به طوری که کاربران بتوانند به تدریج از جاوا به کاتلین مهاجرت کنند.کاتلین از کلاس ها با رویکرد شی گرایی،توابع ولایه ای پشتیبانی میکند و از Linux و Perl shell script style پشتیبانی می کند.
این زبان به طور رسمی برای برنامه نویسی اندروید در سال 2017 اعلام شد و سومین زبان بعد از c++ و java برای اندروید سازگار شد.
این زبان توسط Pinterest، Square، Trello، Web Services Amazon، Uber استفاده شده است و Corda بیش از 90٪ Kotlin را در قسمت CodeBase خود دارد.
زبان کاتلین قابل فهم تر می باشد پس راحت تر می توان از آن استفاده نمود.زبان برنامه نویسی کاتلین به دلیل ساده بودن سینتکس ، پیچیدگی کمتری دارد بنابراین انجام پروژه را برای توسعه دهنده ی نرم افزار راحت تر و سریعتر می کند.با توجه به اینکه اندازه ی کدها کمتر شده می توان گفت احتمال بروز خطاهایی همچونnull pointer exception را کاهش می دهد.

 

 

 

2-زبان برنامه نویسی Elm


زبان برنامه نویسی Elm

 

این زبان ابتدا توسط Evan Czaplicki به عنوان پایان نامه نوشته شد و در سال 2012 پیاده سازی شد در ابتدا یک ویرایشگر تحت وب بود پیاده سازی اولیه زبان های CSS,HTML و جاوا اسکریپ را هدف قرار داد
بر گرفته شده از زبان های:  Standard ML, F#, Haskell and OCaml
یک زبان شیرین و لذت بخش مبتنی بر گرافیک برای ایجاد صفحات وب  و طراحی گیم تحت وب هست
چند شرکت که از زبان Elm برای طراحی استفاده کردن عبارت اند از: Gizra Futurice NoRedInk PivotalTracker Hearken با وجود موبایل این زبان شانس خوبی برای نشان دادن خود دارد.

3-زبان برنامه نویسی Julia


زبان برنامه نویسی Julia

بر گرفته شده از زبان های:  Fortran، Lisp، Lua، Python، Perl، Ruby و MATLAB
جولیا یک زبان برنامه نویسی سطح بالا برای تجزیه و تحلیل عددی و علم محاسباتی است. این یک کتابخانه تابع ریاضی گسترده، برنامه پخش موازی توزیع شده، کامپایلر پیچیده و همچنین دقت عددی است.

این شامل کتابخانه های فورتن و C منبع باز برای پردازش سیگنال، جبر خطی، پردازش رشته و تولید عدد تصادفی است. برنامه های نوشته شده در جولیا برروی اعلان چندگانه سازماندهی شده اند، به شما توانایی تعریف رفتار تابع در ترکیب های مختلف از انواع استدلال را می دهد.

جولیا هیچ گونه خاصی از موازی بودن را بر روی کاربر تحمیل نمی کند. این بلوک های مختلف کلیدی را برای محاسبات توزیع فراهم می کند، به طوری که آن را به اندازه کافی انعطاف پذیر برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از سبک های موازی و اجازه دادن به کاربران اضافه کردن بیشتر فراهم می کند.

نه تنها سریع و آسان است که برنامه های وب را در جولیا ایجاد کند، اما محصول حاصل سریع پاسخ و آسان برای استفاده است. بسیاری از شرکت های معتبر از جولیا، از جمله فیس بوک، McAfee، Zulily، Disney، Capital One، IBM و Forioاستفاده کرده اند.
ویژگی‌های جولیا
ک زبان برنامه‌نویسی متن باز
در تعریف توابع بسیار قوی و انعطاف‌پذیر است
دارای قابلیت‌های سطح پایین کنترلی و محاسباتی است
دارای سیستم مدیریت بسته‌است.
دارای قابلیت فراخوانی توابع پایتون با استفاده از بسته PyCall است.
دارای قابلیت فراخوانی مستقیم توابع سی است.
پشتیبانی بهینه از یونی‌کد شامل UTF-8
برای یادگیری و استفاده ساده است.
این بدان معنی است که اکنون جولیا توجه تمام کسانی که در فعالیت‌های اقتصادی شرکت دارند را به خود جلب کرده است. همهٔ این افراد، از تجار گرفته تا مدیران اجرایی، مدیران IT، توسعه‌دهندگان، داده پژوهان و خلاصه هر کسی که قصد دارد مهارت‌های خود را در این دنیای مبتنی بر تجارت الکترونیک امروز ارتقاء دهد، توجه ویژه‌ای به زبان برنامه‌نویسی جولیا دارند.

 

4-زبان برنامه نویسی Elixir

 

زبان برنامه نویسی Elixir

 

 

بر گرفته شده از زبان های LFE, Clojure, Erlang and Ruby

José Valim سازنده زبان برنامه‌نویسی الیکسیر است، یک پروژه تحقیق و توسعه در شرکت Plataformatec. هدف او فراهم کردن گسترش‌پذیری و بهره‌وری بیشتر در ماشین مجازی ارلنگ بود، به شکلی که با ابزارها و اکوسیستم ارلنگ سازگار باقی بماند.
الیکسر برای ایجاد برنامه های کاربردی توزیع شده در زمان واقعی طراحی شده است. هدف از این زبان بهبود عملکرد برنامه Rails در سراسر CPU های مختلف است.
کد الیکسر بر روی ماشین مجازی Erlang که به نام BEAM شناخته می شود اجرا می شود و به bytecode Erlang وارد شده است. اگر شما در حال پردازش داده ها، برنامه های شبکه یا نوعی نرم افزار بانکی هستید، این زبان یکی از بهترین انتخاب ها هست. اما، ولی اگر تازه وارد باشید کار با این زبان برای شما راحت نخواهد بود.
الیکسر با موفقیت در شرکت هایی مانند Moz، Pinterest، Inverse و Bleacher Report مورد استفاده قرار گرفته هست.

 

5-زبان برنامه نویسی Rust

 

زبان برنامه نویسی Rust

 

 

بر گرفته شده از زبان های:  C#, Ruby, C++, Alef, Haskell, NIL, Cyclone, Limbo and Erlang
هدف Rust این است که یک زبان خوب برای ایجاد مجموعهٔ بزرگی از مشتری‌ها و سرور برنامه‌هایی که بر روی اینترنت اجرا می‌شوند باشد
این امر زیان را به یکی از ویژگی‌های مجموعه با تأکید بر ایمنی، کنترل از طرح حافظه و همزمانی هدایت می‌کند. اگر عملکرد زبان تنها عامل مورد توجه باشد، عملکرد قابل اطمینان بودن کد همان‌طور که انتظار می‌رود آن را کندتر از ++C می‌کند اما پیشگیری‌های از پیش تعریف شده در Rust با احتساب اقدامات محتاطانه‌ای که زبان ++C به‌طور دستی انجام می‌دهد، از نظر سرعت برابری می‌کند (و یا حتی سریعتر است)
نحو زبان Rust مشابه C و ++C است؛ با بلاک‌هایی از کد که بین آکولادها محدود شده‌است و کلمات کلیدی کنترل جریان مانند while ,do ,else ,if و for. البته تمام کلمات کلیدی C و ++C وجود ندارد
پروژه‌هایی که از Rust استفاده می‌کنند:
Firefox
Servo
Quantum
Cargo
Habitat

Magic Pocket OpenDNS

Redox OS
Piston
OnePush
REmacs
MAIDsafe
Tor
لیست شرکت هایی که از Rust استفاده کردن Telenor Digital, SmartThin, Dropbox, Wire, Braintree, daZta, Ather, Onesignal, Faraday and clever cloud

 

6-زبان برنامه نویسی Crystal

 

 

زبان برنامه نویسی Crystal

 

 

 

 

 

بر گرفته شده از زبان های C, Ruby, C# and Python:
یک زبان شی گرا است که امیدوار است عملکرد C-like را در دنیای بسیار جذاب توسعه دهندگان وب به ارمغان بیاورد. این نحو عمدتا توسط Ruby الهام گرفته شده است، مزیت اضافه یک منحنی یادگیری پایین برای توسعه دهندگان Ruby با تجربه.
کریستال یک زبان اصطلاحاً Statically Typed است و از همین روی جلوی بسیاری از ارورها در حین کامپایل برنامه‌ گرفته خواهد شد

 

کریستال در حال حاضر در حال توسعه است. هنوز تعداد کمی از مردم شجاع از آن استفاده کرده اند در خط تولید، از جمله Neopoly GmbH، Appmonit، Bulutfon و Protel.مورد استفاده قرار گرفته است.

 

7-زبان برنامه نویسی Groovy

 

 

زبان برنامه نویسی Groovy

 

 

بر گرفته شده از زبان های:     Python, Java, Smalltalk, Objective-C and Perl
Groovy یک زبان اسکریپتی شی گرا است که برای اولین بار در سال 2003 ظاهر شد، اما نسخه پایدار در سال 2007 منتشر شد. از آنجا که به صورت پویا به bytecode جاوا وارد شده است، آن را با یکپارچه با هر کتابخانه جاوا ادغام می شود. بنابراین اگر شما در جاوا یا هر کدام از برنامه های دیگر که از نحو فریم براق استفاده می کنید، می توانید Groovy را به سرعت یاد بگیرید.
Groovy نیز محبوب است زیرا باعث افزایش بهره وری توسعه دهندگان و دسترسی به چارچوب وب برنامه Grails می شود. این بسته با تنهای ویژگی های خنثی از جمله پشتیبانی NoSQL، فناوری دید قدرتمند، افزونه و غیره بسته بندی شده است.
بر خلاف جاوا، Groovy دارای دو نوع تایپ پویا و استاتیک، پشتیبانی می کند
این زبان توسط برخی از شرکت های غول پیکر مانند Oracle Sales Cloud، eXo platform ، LinkedIn، XWiki Saas، DataMelt، Mastercard، Netflix، Airbus و Apache OFBiz مورد استفاده قرار گرفته است.
یکپارچه‌سازی مستقیم با جاوا:
کلاس‌های گرووی به بایت‌کد جاوا ترجمه می‌شوند، و می‌توان کلاس‌های جاوا را در گرووی، و کلاس‌های گرووی را در جاوا استفاده کرد.
می تواند به عنوان یک زبان اسکریپت نویسی برای توسعه دهندگان پلتفرم جاوا در نظر گرفته شود و همچنین می تواند برای توسعه دهندگان علاقه مند به افزایش قابلیت و انعطاف پذیری آن زبان مفید باشد.

 

8-زبان برنامه نویسی R

 

زبان برنامه نویسی R

 


بر گرفته شده از زبان های: S, XLispStat, Common Lisp and Scheme
زبان برنامه نویسی R جدید نیست، اما به لطف انقلاب داده های بزرگ، در سال های اخیر محبوب تر شده است. این اولین بار در سال 1993 ظاهر شد و در حال حاضر به طور گسترده ای در میان داده های معدنچیان و آمارگیران برای تجزیه و تحلیل داده ها و ایجاد نرم افزار آماری استفاده می شود.
زبان R با مجموعه ای از اپراتورها برای محاسبات در ماتریس ها، انتقال موثر داده ها و ابزار های میانجی برای تحلیل داده ها و برنامه نویسی قوی تر از شیوه های گسسته بیشتر از زبان های محاسباتی آماری است.
ساختار داده R شامل آرایه ها، ماتریس ها، فریم های داده، بردارها و لیست ها می باشد.
سیستم شیء قابل گسترش دارای مختصات جغرافیایی فضایی و مدل های رگرسیون است. علاوه بر این، R به عنوان یک ابزار محاسبه ماتریس عمومی با معیارهای عملکردی قابل مقایسه با MATLAB یا Octave عمل می کند.
توسط پیش بینی کننده سیاسی FiveThirtyEight برای مدل سازی شانس انتخابات ریاست جمهوری سال 2008/2012/2016 و انتخابات میان دوره ای 2010/2014 استفاده می شود. این کمیته همچنین توسط کمیته ملی جمهوری خواه و کمیته ملی دموکرات برای شناسایی رای دهندگان بالقوه و مدیریت تلاش برای دستیابی به حداکثر تعداد افراد برای رای دادن استفاده می شود.
برآوردها نشان می‌دهد زبان برنامه‌نویسی آر (R) در مقایسه با نرم‌افزارهای تحلیلی و آماری مثل SPSS، MATLAB و SAS از محبوبیت بیشتری در بین دانشمندان و پژوهشگران افزایش یافته است.

 

9- زبان برنامه نویسی Go

 

زبان برنامه نویسی Go

 

 

 

 

 

بر گرفته شده از زبان های: C, Python, Smalltalk, Alef, CSP, Modula, Pascal, Limbo and BCPL
Go در سال 2009 توسط Google منتشر شد، با هدف مدیریت مسائل مربوط به برنامه نویسی که سازمان های بزرگ روزانه با آن روبرو هستند.
 goبه عنوان یک آزمایش توسط مهندسان گوگل رابرت گریزمر، راب پایک و کن تامپسون، برای طراحی یک زبان برنامه‌نویسی جدید طراحی شده‌است که انتقادهای رایج زبانهای دیگر را در حالی که ویژگی‌های مثبت خود را حفظ می‌کند، ایجاد می‌کند. زبان جدید شامل ویژگی‌های زیر بود:
به صورت ایستا نوشته شده، مقیاس پذیر به سیستم‌های بزرگ (به عنوان جاوا و C ++)
نیاز به محیط‌های توسعه یکپارچه ندارند، اما از آن‌ها حمایت می‌کنند پشتیبانی از شبکه و چند پردازش

 

اهداف ایجاد زبان گو شامل موارد زیر است:
کارایی زبان‌های ترجمه‌شده دارای سامانه نوع ایستا و آسانی برنامه‌نویسی زبان‌های پویا
امنیت داده و امنیت حافظه
زمان ترجمه کوتاه
زبان برنامه‌نویسی Go، که بعضاً به آن Golang نیز گفته می‌شود، روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و اگرچه که زبان‌هایی مانند Java کماکان در پروژه‌های مختلف کوچک و بزرگ به کار گرفته می‌شوند، اما زبان‌های نوظهوری مثل Go ثابت کرده‌اند که می‌توانند در زمینۀ محاسبات مدرن، مخصوصاً پردازش ابری، عملکرد به مراتب بهتری داشته باشند که از عمده دلایل موفقیت این زبان می‌توان به کم‌حجم بودن، اپن‌سورس بودن و مناسب بودن آن برای معماری میکروسرویس‌ها اشاره نمود

Go دارای بسیاری از کاربران بزرگ شرکت های بزرگ، از جمله یوتیوب، Dropbox، Cloudflare، Netflix، بی بی سی، Soundcloud، Zerodha، MaxCDN، Tumbler، توییتر، Yandex، یاهو، ویکیا، Uber و CoreOS است.

 

منابع:

wikipedia

RankRed


توجه !ارسال نظر


نظرات شما

اولین کسی باشید که نظر می دهید

تبلیغاتمطالب اخیر


◄ پروژه تبدیل فایل تصویری به صوتی با پایتون


◄ آموزش نصب پکیج یا کتابخانه به پایتون روش pip


◄ دانلود آموزش زبان ماشین و اسمبلی


◄ موتورهای الکتريکي


◄ نرم افزار کمک دانلود از یوتوب


◄ اموزش استخراج بیت کوین با برنامه CryptoTab


◄ تبدیل انواع ارز های دیجیتالی به تومن


◄ آموزش نصب بازی فورت نایت (fortnite) برای اندروید


◄ نصب کالی لینوکس بر روی اندروید


◄ تنظیم مک آدرس برای مودم تی پی لینک (Tp-link)


◄ تنظیم مک آدرس برای مودم دی لینک D-link(DSL-2740U)


◄ انتقال سایت از هاست (Host) به سرور مجازی (vps)


◄ 9 زبان برنامه نویسی جدید برای یادگیری در سال 2019


◄ مقایسه HTML 4 با HTML5


◄ مدیریت لاگ ها(Log)در لینوکس


◄ دانلود تحقیق ربات های تلگرام برای ارائه


◄ دانلود پروژه تحقیقاتی در مورد سایبورگ(Cyborg)


◄ فریز شدن(هنگ کردن) ناگهانی گوشی های اندروید یا آیفون


◄ حملات DDOS یا DOS + جلوگیری از حملات


◄ نحوه فکتوری ریست کردن(بازگردانی به حالت کارخانه)گوشی ها بدون داشتن رمز


◄ معماری کامپیوتر برای رشته مهندسی نرم افزار


◄ ماشین حساب ساده با زبان پایتون


◄ نرم افزار OPenGl و رسم چند شکل همراه با کد


◄ تحقیق در مورد رسانه های ذخیره سازی برای رشته نرم افزار


◄ گزارش کار آموزی رشته نرم افزار-شرکت نرم افزاری و سخت افزاری موبایل


◄ پروژه مطالعه،بررسی ومقایسه الگوریتم های فراابتکاری + به همره کدآمار سایت


بازدید امروز: 16

بازدید دیروز: 23

بازدید کل: 20373inranista|اینران ایستا

راه های ارتباطی


نماد اعتماد زرین پال